Add any text here.

Wizyta u Prezydenta Andrzej Dudy

W Warszawie (26.01.2017 r.) odbyło się noworoczne spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami działających w naszym kraju Kościołów i związków wyznaniowych. Wśród przybyłych do Pałacu Prezydenckiego gości znalazła się także delegacja Kościoła Zielonoświątkowego w RP, z biskupem Markiem Kamińskim na czele (w spotkaniu uczestniczyli też prezbiterzy: W. Trybek, P. Karaś i M. Siczek). Obok przedstawicieli największych wspólnot religijnych w Polsce licznie reprezentowane było środowisko kościołów ewangelikalnych.

Prezydent RP Pan Andrzej Duda zwracając się do zgromadzonych podziękował za przybycie, podkreślił też wagę współdziałania przedstawicieli różnych tradycji wyznaniowych dla dobra Rzeczypospolitej. – Bardzo serdecznie chciałem wszystkim podziękować za to właśnie, że służycie ludziom wierzącym w naszym kraju. Wyznającym różne religie, ale wyznającym także wartości. Bo wartości są tutaj rzeczą niezwykle istotną ‒ w świecie trudnym, w świecie, który bardzo często wartości się wyrzeka. Ich niesienie, uczenie o nich, a zarazem bycie duchowymi przewodnikami ludzi jest dziełem niezwykle ważnym – powiedział prezydent Duda.

Wśród wielu wystąpień głos zabrał m.in. bp J. Samiec, prezes PRE i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, przypominając, że “dla polskich ewangelików i ewangelikalnych rok 2017 jest szczególny ze względu na obchodzony jubileusz 500 lat reformacji”. Pan Prezydent, kończąc spotkanie, poprosił o przekazanie wiernym Kościołów pozdrowień, zaapelował też o modlitwę o pokój i szerzenie postaw wzajemnej akceptacji oraz szacunku w obliczu napięć, które raz po raz dają o sobie znać w życiu społecznym.

 

Dodaj komentarz

pl_PLPolish
pl_PLPolish