Add any text here.

Konferencja Synodalna 2017

 

Relacja z Konferencji Synodalnej

Kościoła Zielonoświątkowego (5-7.10.2017)

W dniach 5-7 października br. odbyła się coroczna Konferencja Synodalna naszego kościoła. Podczas konferencji miała miejsce Sesja Synodalna, na której powołaliśmy Komisję Ochrony Danych Osobowych. Powołanie tej komisji a także Inspektora Ochrony Danych Osobowych stało się niezbędne ze względu na konieczność dostosowania polskich przepisów do prawa Unii Europejskiej. Dzięki komisji nie będziemy podlegali nadzorowi władz państwowych nad działalnością Zborów Zielonoświątkowych – we własnym zakresie zadbamy o ochronę naszych danych osobowych. W najbliższym czasie na spotkaniach w poszczególnych okręgach przekażemy informacje na ten temat. W dalszej części sesji synodalnej powołaliśmy 2 członków Komisji Synodalnej.

Pozostały czas Konferencji był poświęcony na uwielbienie Boga, słuchanie Bożego Słowa i budowanie relacji. Zaszczycili nas wspaniali goście. Jim Cymbala, pastor kościoła Brooklyn Tabernacle, podczas swoich kazań dobitnie wskazywał na poddanie się Duchowi Świętemu oraz przekonywał o konieczności, we wszystkim czego się podejmujemy, uwielbiania i wywyższania Jezusa. Pastor Gary Wilkerson swoimi szczerymi świadectwami i przesłaniem o naśladowaniu Jezusa oraz codziennym życiu z Duchem Świętym poruszał nasze serca, a jego kazania były niezwykłą inspiracją dla każdego z nas.

Rozumiemy, że z powodu rozlicznych obowiązków nie wszyscy pastorzy mogli uczestniczyć w Konferencji Synodalnej, zatem wykłady naszych gości udostępniamy na stronie KZ.

Bp Marek Kamiński

pl_PLPolish
pl_PLPolish